Nowoczesne kominki dwustronne

Zazwyczaj gdy myślimy palenisko, to od razu mówimy – salon. Jest to punkt w którym spędzamy najwięcej czasu, odpoczywamy i relaksujemy się, dlatego oczywistym jest, iż właśnie w salonie najczęściej widzimy palenisko. Jednak do osób, jakie nie chcą wybrać ani poniechać z przyjemności tego posiadania także w innych pomieszczeniach, idealnym rozwiązaniem są wkłady typu vis á vis, czyli z szybą z dwóch przeciwległych stron. Montując jedno mechanizm możemy cieszyć się przyjemnością posiadania paleniska nie wyłącznie w jednym miejscu.

Firma Brunner zaproponowała rozwiązanie, w którym palenisko bywa jednocześnie w salonie i jadalni. Ściana znajdująca się na granicy tych dwóch pomieszczeń sama w sobie aczkolwiek sprawiałaby „ciężkie” wrażenie, umiejscowienie w niej urządzenia grzewczego dodaje jej lekkości i powoduje, iż staje się ona elementem przewodnim całego wystroju. Wybór takiej właśnie aranżacji pozwala, zarówno osobom siedzącym przy stole jeśli i takim w salonie, czerpać przyjemność z siedzenia przy rozgrzanym kominku.
Kominek w łazience – czemu nie, do osób jakie wolą bardziej niekonwencjonalne rozwiązania, proponujemy umieszczenie go pomiędzy łazienką a sypialnią. Jak to zrobić bez konieczności montowania dwóch urządzeń? Idealnym rozwiązaniem bywa umiejscowienie go w ścianie oddzielającej te dwa pomieszczenia, a zastosowanie urządzenia grzewczego z szybą z dwóch stron niweluje zagadnienie wyboru jednego z nich.
Propozycja firmy Brunner to popis designu w najwyższym wydaniu. Pokazany salon kąpielowy oprócz tego, iż spełnia wszystkie funkcje łazienki, to jeszcze dzięki wyjątkowej atmosferze może istnieć idealnym miejscem do relaksu. Niepowtarzalna klimat jaką tworzy palenisko pozwoli nam prędko zapomnieć o męczącym dniu. Rodzaj zastosowanego urządzenia grzewczego powoduje, iż po przejściu z łazienki do sypialni nadal możemy się cieszyć widokiem i ciepłem ognia.

Możliwości aranżacji bywa wiele, chociażby gdy decydujemy się na zamontowanie obudowy w salonie, to zawsze możemy to zrobić w bardziej niestandardowy sposób. Ciekawym rozwiązaniem bywa umiejscowienie go w pobliżu wyjścia na taras. Wówczas odpoczywając przy ogniu możemy się cieszyć rozpościerającym się za oknem widokiem. W prezentowanym wnętrzu (strona obok) jedna ze ścian wykonana bywa z kamienia co stanowi niezwykłą oprawę do dużego urządzenia grzewczego firmy Brunner. W takim przypadku wydaje się, iż resztki pomieszczenia urządzona bywa tak, żeby stanowić tło do tej oryginalnej pary. Kanapa i leżący obok dywanik powtarzają kolory użytych kamieni, a zastosowane w obudowie obudowy i meblach ciemne brązy stanowią kontrast podkreślający kolorystykę takiej aranżacji. Całość tworzy nowoczesne choć zarazem przytulne wnętrze.

Podobne wpisy:
  1. Kominki narożne
  2. Kominki w kolorach czarnym i białym
  3. Który kominek wybrać?
  4. Kominek z płaszczem wodnym
  5. Kominki w stylu angielskim

Comments

No Comments

Leave a reply

Name *

Mail *

Website